Lederambitioner med arbejdslyst, modul 1-4
Lyngbyvej 20, 2. sal,
2100 København Ø
Tilmeldingsfrist: 01-10-2020
Lederambitioner med arbejdslyst, modul 1-4
Målgruppe: Forløbet er for dig, der har en leder i maven, og ønsker at styrke dine kompetencer og blive klar til lederjobbet, samt sætte rammen for God Arbejdslyst. Kurset består af fire moduler á to timers varighed fordelt over 4 - 8 uger. Du vil møde ligesindede, og kan glæde dig til inspiration fra følgende fire emner:
Leder og medarbejdere - motiver med inddragelse og frihed
Leder og kommunikation - led igennem anerkendelse og feedback
Leder og kultur - inspirer med tydelig mening og retning
Leder - er det mig at være rollemodel?
Undervisningen vil løbende inspirere dig til øget refleksion, og er en blanding af teori, øvelser og processer der inddrager dig, hvor du kan forvente at få konkrete værktøjer med hjem. Kurset er baseret på Krifas rapport "Når ledelse skaber arbejdslyst", udgivet af Videncenter for God Arbejdslyst. Når du har deltaget i fire moduler, får du et diplom for din deltagelse. Du har også efterfølgende mulighed for at fortsætte på næste kursus: Hverdagens ledelsesværktøjer, som er for dig der har både ansvar for,- og erfaring med ledelse.
Inviter en ven eller kollega med
Til dette arrangement har du mulighed for gratis at tilmelde en ven.
For at have adgang til dette arrangement skal du være Krifa Start, Basis eller Plus medlem eller alternativt medlem af Erhvervsrådgivning. Kontakt vores Kontaktcenter på 7227 7227 for at blive opgraderet og få adgang!
Du tilmelder dig følgende dage:
- Dag 1: 22.-10-2020
- Dag 2: 29.-10-2020
- Dag 3: 05.11-2020
- Dag 4: 12.-11-2020